Plébániánk logója imagePlébániánk logója image
A pajzs alakzatot középen kettős kereszt osztja négy részre. Metszéspontjában, kör alakban a templom látható, hátterében zöld halmokkal, jelezve, hogy a település dombokkal határolt. A templomtól kifelé nyúló sugaraknak a jelentése egy részt a meghívásra utal: a templom mindnyájunk lelki otthona, amely összegyűjti Isten népét. Más részt küldetést közvetít, hiszen a templomból kegyelmi sugarak áradnak rajtunk keresztül a falunkra, a világra.
A felső jobb és bal oldali mezőben a kék ég, míg az alsó két mezőben a védőszentek kaptak helyet: jobb oldalon Krisztus Király, baloldalon Szent György vértanú. A pajzs felett olvasható felirat: ANNO DOMINI 1756 (Az Úr 1756. évében) felirat a plébánia alapításának idejét határozza meg, a Tarjáni Plébánia felirat pedig a plébánia nevének rövidebb változata. (Hosszabb elnevezés: Krisztus Király és Szent György Plébánia)